lip 29 2020

Komary - Sposób na ukąszenia ... Balsam...


Komentarze: 0

 

Wiosną komarów było mało, bo zimą nie było śniegu, a wiosną było mało opadów. Z tego powodu nie było małych zbiorników wodnych, w których mogłyby się rozwijać ich larwy. Teraz jest jednak inna sytuacja. Opadów deszczu jest bardzo dużo, tworzą się kałuże, więc larwy komarów mają miejsca do rozwoju. Można więc powiedzieć, że faktycznie przyroda "nadrabia zaległości". I to pełną parą. Co więcej, komary prawdopodobnie pozostaną z nami aż do końca lata.
 

Komary i upalny letni dzień ...Powyższe połączenie przywołuje na myśl niezbyt przyjemne wspomnienia. Gdy dokucza nam fala upałów, z domu chętniej wychodzimy wieczorami, gdy temperatura trochę spadnie.
Wielu z nas lubi przesiadywać w swoich ogrodach gdzie niestety często można natknąć się na komary.
 
Czy zatem można z nimi skutecznie walczyć?
 
 
Możemy stosować środki odstraszające. Najlepiej takie, które zawierają substancję aktywną DEET. Produkty, które ją zawierają są najskuteczniejsze. Działają na komary zatykając im „dziurki nosowe” tak, że owady nie potrafią przez to znaleźć żywiciela.
 
                                 Co to jest DEET i jak zróbić własną skuteczną miksturę  na insekty pisaliśmy już wcześniej.
                                                                                        Artykuł  zniejdziesz TUTAJ

 

det

 
 
 
Pomóc mogą też wszystkie olejki eteryczne, np. lawendowy, 
 
 
KONOPNO-LAWENDOWY WORECZEK 2W1

1. AROMATERAPIA - Zapach lawendy i konopi wpływa korzystnie na cały układ nerwowy, reguluje pracę serca i obniża poziom stanów lękowych i depresyjnych
2. ODSTRASZA KOMARY - Fioletowe kwiaty, zebrane w kłosowate kwiatostany, są silnie aromatyczne. Lawenda skutecznie odstrasza komary
. Wystarczy umieścić woreczek w pobliżu łóżka lub rozsypać jego zawartość np. na szklany podstawek
 
woreczek lawendowyKomary - Sposób na ukąszenia ... Balsam konopny, który chłodzi, znieczula, koi !
 
  Ukąszenia komarów, pozostawiają nie tylko zmiany na skórze, ale są powodem nieprzyjemnego uczucia, czyli swędzenia skóry. Taka sytuacja potrafi być bardzo frustrująca. Jest jednak sposób, aby złagodzić uczucie swędzenia i przy okazji delikatnie schłodzić swoje ciało. Wystarczy wykorzystać do tego produkt , który będzie łagodnie działać na ochronę naszej skóry, a także da uczucie ukojenia i schłodzenia. Świetnie sprawdzi się tutaj balsam konopny z mentolem i kamforą.

Mentol i olej konopny — delikatnie ochładzają miejsce ukąszenia i łagodzą swędzenie.
Zawarta w balsamie kamfora skutecznie odstrasza komary swoim intensywnym zapachem.
 
 
 
 
 
 
 
komary masc
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz